Вантажопідйомне обладнання використовується на різних об'єктах. На окрему згадку заслуговують поворотні консольні крани. Ці пристрої вважаються універсальними, оскільки вони оптимально підходять для всіляких комплексів. Існують компактні моделі, призначені для використання у невеликих майстернях, а також великі крани підвищеної потужності, які здатні піднімати великі контейнери.
Ця техніка затребувана в різних галузях промисловості. Сьогодні опорний мостовий кран можна побачити в металургійних цехах, ремонтних майстернях, на складах і залізничних товарних станціях. Дані агрегати переміщують окремі великогабаритні вузли, металобрухт, сипучі та інші (іноді небезпечні) вантажі. Як влаштований мостовий кран?
Встановлені на якомусь місці механізми для підйому вантажів є небезпечними об'єктами виробництва та повинні проходити державну реєстрацію. Захист людей під час експлуатації вантажопідіймального обладнання обумовлений особливостями його конструкції та дотриманням правил та нормативів. Усі частини та компоненти кранів, а також допоміжні пристрої для них (наприклад перетворювач частоти) повинні відповідати встановленим ТУ, нормам і правилам за міцністю, матеріалам, з яких вони зроблено, якість виготовлення, конструкції та умови експлуатації.
Система радіокерування краном використовується сьогодні там, де неможливо обійтись без застосування вантажопідйомного обладнання. На сучасному ринку представлено широке розмаїття таких систем. Усі їх поєднують переваги, які отримують оператори. Так само як і перетворювач частоти, систему радіокерування краном можна придбати в спеціалізованих компаніях.
Більша частина великої будівельної техніки має широкий функціонал. Це досягається за рахунок можливості зміни робочих насадок. Так, кран мостовий опорний може мати близько 10 різних пристосувань для переміщення вантажу (сипучого, палетованого, великогабаритного та ін.), обробки грунту (буріння, копання), переміщення людей.
Частотний перетворювач є додатковим елементом конструкції кранових установок. При цьому дані пристрої представлені на ринку в широкому асортименті, а при покупці слід ретельно підходити до питання вибору. Так, перетворювач частоти може мати різну потужність, відрізнятися за необхідними характеристиками живильної мережі, діапазоном регулювання та іншими параметрами.
Потужність є одним із найважливіших показників частотного перетворювача. Від неї безпосередньо залежить величина здатності навантаження пристрою. Щоб грамотно підібрати виріб за цим показником, слід дізнатися, якою потужністю володіє двигун крана мостового опорного або іншої установки. Загалом обидва значення мають бути рівними.
Але якщо навантаження на валу постійно змінюється, то струм у пікові моменти перевищуватиме номінальні значення пристрою. З цієї причини при виборі частотного перетворювача в облік беруть можливість перенапруги, а також його приблизні показники. У результаті набувають приладу з відповідною перевантажувальною здатністю (вказується у відсотковому співвідношенні від номінальних показників).
Також не забудьте, що частотний перетворювач по конструкції повинен відповідати параметрам мережі. Наприклад, найбільш поширені пристрої, розраховані на 380 В та три фази, проте сьогодні можна придбати і моделі, придатні для експлуатації в умовах 220 В.
Важливим параметром пристрою є діапазон його регулювання. Для його визначення слід зважити на характеристики навантаження. Якщо вони досить рівномірні, можна не звертати на даний параметр уваги. В іншому випадку діапазон може бути досить широкий, але частіше набувають пристрої з нижньою межею, близькою до нуля.
На закінчення уточніть у продавця про технологію охолодження двигуна частотного перетворювача. Добре, якщо для цього використовується спеціальний датчик температури, який безпосередньо керує вентилятором. При інших конфігураціях швидкість обертання його лопатей, а значить, і ефективність охолодження безпосередньо пов'язані з продуктивністю пристрою.
Спасибо!